جستجو
 

    
 

 

طراحي و پياده سازي شبكه


با گسترش روزافزون اتوماسيون اداري و صنعتي و حركت به سوي برنامه نويسي جامع و ارائه خدمات Paperless و نياز به IT در زندگي امروزه بشر و امكان عرضه اين خدمات در مجتمع هاي اداري، صنعتي و مسكوني به عنوان يك نياز ضروري، ايجاد بسترهاي ارتباطي مناسب براي انتقال اطلاعات لازم مي نمايد.


شبکه LAN

اولين اين بسترها شبكه هاي LAN مي باشد كه درون ساختمان و محل فعاليت ارگان، شركت يا مجتمع هاي مسكوني قابل طراحي و اجرا مي باشند. امنيت يك مساله مهم و اساسي در ميان شبكه هاي كامپيوتري است. طراحي و اجراي اين نوع شبكه ها بايد به گونه اي باشد كه پس از برقراري ارتباط و با توجه به نوع كاربرد شبكه توسط كاربران مختلف بتوان به طور كامل اطمينان حاصل كرد كه دسترسي تمامي كاربران به شبكه كنترل شده و كاربران با تعريف سطح دسترسي هاي گوناگون از امكانات مختلف شبكه بهره مند مي شوند. از اين رو و با توجه به اصول طراحي هاي شبكه و استانداردهاي جهاني در اين مساله شركت آریاآنلاین با استفاده از كادر متخصص و تكنسين هاي مجرب در زمينه ارائه كليه خدمات شبكه هاي LAN و سابقه طولاني در انجام اتوماسيون مختلف اداري و صنعتي آماده ارائه خدمات مشاوره، طراحي، اجرا و پشتيباني شبكه هاي كامپيوتري LAN مي باشد.

 

شبکه WAN

به برقراري ارتباط ميان شبكه هاي كامپيوتري در محدوده وسيع جغرافيايي و يا در حالت كلي به برقراري ارتباط ميان دو يا چند LAN مجزا، WAN گفته مي شود.

براي برقراري ارتباط WAN مي توان از روشهاي متعددي مانند Wireless، Leased line ، VPN يا Internet استفاده نمود. براي مثال مي توان براي برقراري ارتباط ميان شعب و نمايندگي ها ي مختلف ميان چندين شهر يا نقاط مختلف يك شهر از WAN استفاده نمود.

با توجه به سوابق قبلي شركت در طراحي و اجراي پروژه هاي متعدد ارتباط WAN شركت آمادگي انجام كليه پروژه ها در اين زمينه را دارد.

پیش از طراحی فيزيکی شبکه، می بايست در ابتدا و بر اساس يک فرآيند مشخص، خواسته ها شناسائی و آناليز گردند. چرا قصد ايجاد شبکه را داريم و اين شبکه می بايست چه سرويس ها و خدماتی را ارائه نمايد ؟ به چه منابعی نيار می باشد ؟ برای تامين سرويس ها و خدمات مورد نظر اکثريت کاربران، چه اقداماتی می بايست انجام داد ؟ در ادامه می بايست به مواردی همچون پروتکل مورد نظر برای استفاده در شبکه، سرعت شبکه و از همه مهم تر، مسائل امنيتی شبکه پرداخته شود. هر يک از مسائل فوق، تاثير خاص خود را در طراحی منطقی يک شبکه به دنبال خواهند داشت. يکی ديگر از پارامترهائی که معمولا" از طرف مديريت سازمان دنبال و به آن اهميت داده می شود، هزينه نهائی برپا سازی شبکه است. بنابراين لازم است در زمان طراحی منطقی شبکه به بودجه در نظر گرفته شده نيز توجه نمود.

برپا سازی هر شبکه کامپيوتری تابع مجموعه سياست هائی است که با استناد به آنان در ابتدا طراحی منطقی شبکه و در ادامه طراحی فيزيکی، انجام خواهد شد. پس از اتمام مراحل طراحی، امکان پياده سازی شبکه با توجه به استراتژی تدوين شده، فراهم می گردد.

 

در زمان طراحی يک شبکه، سوالات متعددی مطرح می گردد :


·         برای طراحی يک شبکه از کجا می بايست شروع کرد؟

·         چه پارامتر هائی را می بايست در نظر گرفت؟

·         هدف از برپا سازی يک شبکه چيست؟

·         انتطار کاربران از يک شبکه چيست؟

·         آيا شبکه موجود ارتقاء می يابد و يا يک شبکه از ابتدا طراحی می گردد؟

·         چه سرويس ها و خدماتی بر روی شبکه ارائه خواهد شد؟

·         و ...

سوالات فوق، صرفا" نمونه هائی در اين زمينه بوده که می بايست پاسخ آنها متناسب با واقعيت های موجود در هر سازمان، مشخص گردد.

    
 

 

 

 

 

 

 

 

 

    
 

                 شرکت آریاآنلاین،نماینده شرکت پیشگامان دارای مجوز دارای مجوز FCP به شماره ۱۷-۹۴-۱۰۰ در تاریخ ۹۴/۸/۱۰ از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی


         © 2008 ، تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت آریاآنلاین میباشد

    
طراحی سایت توسط وبکده