جستجو
 

    

اینترنت پرسرعت ADSL چیست ؟


به نوعي ارتباط پر سرعت ديتا جهت دسترسي  به اينترنت و يا پخش ويدئويي اطلاق مي گردد كه از طريق خطوط تلفني معمولي انجام مي شود. ADSL مخفف كلمات  Asymmetric Digital Subscriber Line به معناي خط اشتراك ديجيتال نامتقارن است. اين تكنولوژي خطوط تلفن فعلي را به راهي براي دستيابي به صوت و تصوير و تبادل اطلاعات با سرعت بالا تبديل مي كند ADSL ، مي تواند بيش از 6Mb در ثانيه به مشترك تحويل دهد ، اين بدان معناست كه بدون سرمايه گذاري زياد و با كابل هاي موجود مي توان ظرفيت را تا پنجاه برابر افزايش داد. با اين تكنولوژي حتي مي توان محتواي فایل های موجود در اينترنت را از متن به صوت تبديل كرد و ديگر احتياجي به كوچك كردن حجم تصاوير گرافيكي و در نتيجه كاهش كيفيت آنها نخواهد بود. مي توان به راحتي ويديو كنفرانس بين دانشگاهها و مراكز صنعتي برگزار كرد.

 تكنولوژي ADSL برقراري ارتباط پرسرعت با اينترنت را مهيا نموده به‌ طوري‌كه با استفاده از خط تلفن موجود در محل كار يا منزل امكان ارتباط دايم و  سرعت اینترنت دلخواه را به شما ارايه مي‌نمايد. خط تلفن موجود نه تنها براي استفاده امور تلفني عادي، بلكه به طور هم زمان براي استفاده از برقراري ارتباط اينترنت به طور دايم و پر سرعت نيز   ) بدون هزينه پالس تلفن ( استفاده مي‌شود با استفاده از تكنولوژي ADSL مشترك  مي‌توان از خطوط معمولي تلفن موجود به طور هم زمان براي انتقال داده نيز استفاده نمود. با اين تمهيد نه تنها خط تلفن يا فكس به طور عادي به كار خود ادامه مي‌دهد بلكه انتقال داده با سرعت بالا نيز امكان پذير و استفاده از اینترنت پرسرعت میسر می گردد.

 

چگونگی عملکرد ADSL بر روی خط تلفن


  ADSL پهنای باند ۱.۱ مگاهرتزی خطوط مسی را به کانال های ۴ کیلوهرتزی تقسیم می‌کند و آخرین کانال را جهت ارسال صدا و فاکس معمولی تخصیص می‌دهد و ۲۵۶ کانال دیگر را برای انتقال دو طرفه اطلاعات استفاده می‌کند؛ به این ترتیب که ۶۴ کانال را برای خط ارسال اطلاعات و ۱۲۸ کانال دیگر را جهت دریافت اطلاعات استفاده می‌کند. در بهترین حالت اگر ۱۹۲ کانال ۴ کیلو هرتزی موجود را استفاده کند، در تئوری سرعت باید به حدود ۹ مگابیت در ثانیه برسد. در حال حاضر سرعت خطوط ADSL در بهترین حالت ۲ مگابیت در ثانیه می‌باشد ، در عمل این خطوط اطلاعات زنجیره وار دیجیتال را به اطلاعات پارالل در دو سر انتقال اطلاع تبدیل می‌کنند. دقیقا مشابه کاری که در مودم های خطوط عادی انجام می‌شود ،  سرعت انتقال اطلاعات در محدوده ذکر شده به عواملی از جمله فاصله ارتباطی و نوع سیم استفاده شده بستگی دارد.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    
 

                 شرکت آریاآنلاین،نماینده شرکت پیشگامان دارای مجوز دارای مجوز FCP به شماره ۱۷-۹۴-۱۰۰ در تاریخ ۹۴/۸/۱۰ از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی


         © 2008 ، تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت آریاآنلاین میباشد

    
طراحی سایت توسط وبکده