جستجو

پاسخ به سئوالات شما در زمینه خدماتADSL

 

1-     برنامه نصب مناطق مخابراتی در آینده چیست؟ در حال حاضر نصب و راه‌اندازی سرویس ADSL در مراکز مخابراتی به دو فاز تقسیم شده است. در فاز اول 45 مرکز راه‌اندازی شده است. بعد ازاین45 مرکز،  مراکز دیگر براساس اولویت‌ها تخصیص امکانات مخابراتی در حال راه‌اندازی است. متاسفانه به دلیل درگیری عوامل و شاخص‌های بی‌شماری در راه اندازی مراکز امکان ارائه زمانبندی و تاریخ دقیق برای راه‌اندازی مراکز مختلف مخابراتی وجود ندارد.


 
-2 چرا ADSL منزل ما با زنگ تلفن قطع می‌شود؟ از آنجائیکه در تکنولوژی ADSL، صدا و دیتا بصورت اشتراکی بر روی یک کانال، یعنی زوج سیم مسی انتقال داده می‌شوند، چنانچه شرایط لازم برای استفاده همزمان برقرار نباشد، می‌توانند روی یکدیگر اثر منفی بگذارند. با وجود آنکه صوت و اطلاعات در گستره طیف فرکانسی زوج سیم مسی در مکان‌های مختلفی قرار داده می‌شوند، اما این امکان وجود دارد که عملکرد آنها روی یکدیگراثر نامطلوب بگذارد. برای جلوگیری ازاین موضوع باید از مدارساده‌ای بنام Splitter استفاده شود.
قاعده براین است که برای هر ارتباط ADSL از دو Splitter استفاده می‌شود که یکی در سمت مشترک و دیگری در مرکز مخابراتی نصب می‌شود. بدیهی است اگر از این دستگاه‌ها برای گوشی‌های تلفن یا ارتباط مودم خود استفاده نکنید، سرویس شما می‌تواند دچار اختلال شود.

 
-3 آیا در خدمات ADSL پهنای باند مشتری‌ها را برای Download محدود کرده‌اید؟ همانطور که می‌دانید، سرویس‌های ADSL بصورت اختصاصی و اشتراکی تعریف شده  و پهنای باند ارائه شده در سرویس اشتراکی به صورتی است که پهنای باند مشخصی که بر اساس استانداردهای موجود محاسبه می‌شود، برای استفاده در اختیار بیش از یک مصرف کننده بصورت مشترک قرار داده می‌شود. دراین‌صورت بدیهی است هنگامی که برخی از کاربران از سرویس استفاده نکنند، امکان بهره‌گیری از پهنای باند بیشتری برای سایرین وجود دارد.


 
-4 آیا سرویس ADSL نوع + و +2 و ... هم ارائه می‌کنید ؟ تجهیزات گروه شرکت‌های آریا آنلاین قابلیت ارائه سرویس‌های +ADSL+ ،ADSL2 را دارا است که در موارد مورد نیاز برای مشترک از این خدمات استفاده می‌شود.

5- چرا در برخی از مناطق مخابراتی سرویس ارائه نمی‌شود؟ در برخی از مناطق به دلیل نبودن امکانات مخابراتی از قبیل نداشتن فضا، عدم امکان برقراری خطوط E1 برای ارتباط مرکز با شبکه شرکت و بسیاری دیگر از مسائل امکان برقراری سرویس ADSL موجود نیست. اما شرکت در تلاش است شرایط لازم را برای همه مناطق فراهم کند.

 
-6چه مدت طول می‌کشد که پس ازعقد قرارداد اینترنت بی‌سیم یا ADSL سرویس راه‌اندازی شود؟ راه اندازی سرویس بطور معمول هفت تا ده روز کاری زمان میبرد . اما در بعضی از مناطق مخابراتی بین پانزده تا بیست روز کاری زمان بر می باشد .

 
-7چگونه می‌شود از یک شرکت دیگر که در حال حاضر ADSL داریم به سراغ شما بیاییم؟ از اینکه چنین تصمیمی گرفتید بسیار خرسندیم. برای این منظور باید ابتدا در خواست جمع‌آوری سرویس از شرکتی که درحال حاضربا آن ارتباط ADSL دارید به مخابرات ارسال شود و خط شما به اصطلاح از طرف شرکت کنونی آزاد گردد. پس ازآن شما باید از طریق شرکت دوباره درخواست برقراری سرویس ADSL نمایید
8-  اصطلاح رانژه کردن خط، یعنی چه؟ برقراری ارتباط سیم مشترک با Splitter شرکت سرویس دهنده توسط شرکت مخابرات را عمل رانژه کردن می‌گویند.

 
-9مشخصات یا مارک مودم‌هایی که با سرویس ADSL شما سازگار باشند چیست؟ از آنجایی که تجهیزات گروه شرکت‌های آریا آنلاین منطبق با استانداردهای بین‌المللی است، انواع مودم‌های استاندارد قابلیت کارکردن با شبکه داتک آریا آنلاین را دارند.

 
-10 آیا برای مراجعه حضوری کارشناس از مشتریان مبلغی دریافت می‌گردد؟ کاملاً بستگی به نوع مشکل دارد، اگر مشکل از طرف شرکت باشد، خیر.

 
-11 بعد از رانژه شدن چگونه مطلع شویم که سرویس ما راه‌اندازی شده؟ طی تماسی که از طرف شرکت آریا آنلاین  با شما گرفته خواهد شد اطلاع داده می‌شود و برای نصب حضوری و تحویل سرویس شما زمانی را معین و اقدام لازم صورت می‌پذیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 شرکت آریاآنلاین،نماینده شرکت پیشگامان دارای مجوز دارای مجوز FCP به شماره ۱۷-۹۴-۱۰۰ در تاریخ ۹۴/۸/۱۰ از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی


         © 2008 ، تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت آریاآنلاین میباشد

    
طراحی سایت توسط وبکده